26.08.21 г.

НАСО взе участие в заседание на Националния съвет за хората с увреждания, което се проведе на 25 август. По време на срещата са обсъдени следните документи: Проект на План за действие за периода 2021-2022 г. за изпълнение на Националната стратегия за хората с увреждания 2021-2030 и Проект на Наредба за условията и реда за осигуряване на безвъзмездна преводаческа услуга на български жестов език.

В рамките на заседанието са разглдани основните аспекти от доклад с техническо предложение на Световната банка за създаване на Държавната агенция за хората с увреждания. Участниците предварително предоставиха писмени становища, като изразиха своя вот: „За“, „Против“ или „Въздържал се“.

Приветствия към участниците в Национален форум 2024г.

Участие в уебинар на EASPD за въздействието на заболяването Алцхаймер

Участие на НАСО в заседание на КС по КСО

Общо събрание на НАСО 2021 г.

Европейски ден на хората с увреждания: Подкрепа на хората с увреждания за придобиване на умения

Покана за обучение „Ключови умения за общуване в работна среда“

Междуградски турнир БОЧА в Община Кюстендил

Обучение на тема „Методи за работа с деца, книга на живота“

Първа работна среща на Клуб „Добри Практики“

Обучение на тема „Работа с пълнолетни лица с психични разстройства в социални услуги: практически подходи, техники и граници“

Обучение на тема „Оказване на първа долекарска помощ на потребителите и персонала в социалните услуги“

НАСО постави началото на инициативата „Клуб Добри практики“

Участие на НАСО във форум „Европа е с мен“

Представители на НАСО участваха в Международната конференция на EASPD и Fondazione Paideia в Торино

Втори Национален форум на социалните услуги

КСУДС – Шумен отбеляза 20 години подкрепа за деца и семейства

Участие на НАСО в МРГВСИ

Участие на НАСО в заседание на НССВ

Срещи на НАСО в Пловдив и Хасково

Потребителите на Дневен център „Вижън Знание“ с успешно участие Национален фестивал

25 години Дневен център „Марина“