На 12 май в зала „Славейков“ на община Стара Загора, НАСО организира и проведе обучение на тема: Предизвикателствата пред общините във връзка с организацията и управлението на социалните услуги в контекста на реформите и ЗСУ“. Обучението бе част от цикъла от събития, прояви, срещи и обучения, които НАСО провежда през настоящата година, съвместно с общините в Република България, с цел подкрепа на работата и развитието на социалните услуги в специфичните условия през тази година, свързани с държавния бюджет, стандартите и новите изисквания, съгласно закона за социалните услуги. Към обучението бе проявен значим интерес и в него участваха активно ръководители, експерти и специалисти от доставчиците и екипите на социалните услуги и общините Стара Загора, Сливен, Ямбол, Тунджа и др.

Водещ лектор на обучението и модератор на активните дискусии, беше Росица Димитрова – Директор на дирекция в община Велико Търново и съпредседател на постоянна комисия в НСОРБ. В рамките на програмата на обучението, в дискусиите бяха включени широк кръг от теми, свързани с Реформата в социалните услуги, Националната карта, Наредбата за качеството и ефективната подкрепа в живота на ползващите социални услуги, свързани с ежедневната работа във функционирането на социалните услуги. Както всички подобни събития, обучението надхвърли предвидените възможности и създаде нагласа на удовлетвореност и очакване, разговорът по темите и дискусиите да продължи на предстоящия Национален форум на социалните услуги през месец юни.