29.06. 21 г.
На 28 юни се проведе международна среща по проект Interreg D-CARE. В рамките на онлайн дискусията са обсъдени важни теми по дейностите на проекта – иновативни учебни среди, „социални“ лаборатории и проучване на добрите практики в сферата. Следващата среща ще се проведе на 30 юни.
Транснационалният проект Interreg Дунав D-CARE „Разработване, пилотиране и валидиране на модели на интелигентни грижи в Дунавския регион за подпомагане на социалните иновации, подобряване на компетентностите и предприемачеството“ има за цел да увеличи компетентностите, да изгради капацитет и да подкрепи социалните иновации в Дунавския регион.
Работата на Алианса с публичните власти ще бъде решаваща за насърчаването на нови приоритети в националните планове, ориентирани към подобряването на социалните услуги. Участието на организацията в проекта цели да допринесе за подобряването на общата демографска ситуация в страната.