28.10. 21 г.
12 -тото издание на Вечер на добродетелите, организирана от фондация „За Нашите Деца“, се проведе на 25 октомври в Ивент Център в София. По време на тържественото откриване на събитието изпълнителният директор на фондацията г-жа Иванка Шалапатова представи резултатите от работата на екипа си от изминалите 9 месеца на тази година, в които са подкрепили 1661 деца, семейства и специалисти в центровете за социални услуги в София и Пловдив.
„Ще продължим да променяме живота на децата в ранна детска възраст – тогава, когато е време, а не когато е твърде късно. Ранното детство е един от най-значимите и влиятелни периоди от живота на човека – особено първите 1000 дни. Този период предопределя основата на бъдещото здраве, благосъстоянието, уменията за учене и потенциала на детето и поставя основите за емоционална сигурност, културна и личностна идентичност на малките деца за развиване на техните умения, устойчивост и адаптивност. Нашата цел е повече деца в ранна възраст да получат силен тласък в развитието си със сигурността на семейство, но и с интензивна стимулация, благодарение на която те да учат активно за света около тях и да разкрият своя заключен потенциал“, каза в приветствените си думи още изпълителният директор на фонадация „За нашите деца“.
Гости на 12 -тото издание на Вечер на добродетелите, които подкрепиха каузата за грижа и развитие на най-нуждаещите се в криза деца, бяха посланикът на Турция Н.Пр. г-жа Айлин Секизкьок, посланикът на Мароко Н.Пр. г-жа Закия Ел Мидауи, представители на бизнеса, партньори и благодеятели.
Целта на фондация „За нашите деца“, която е част от партньорската мрежа на НАСО, е през следващата година да достигнат до поне 2500 деца в ранна възраст и техните семейства, за да отговорят адекватно на нуждите, които поражда кризата и въздействието й върху децата и семействата. Ще насочат усилията си към най-нуждаещите се в кризата деца и техните семейства, към децата с трудности в развитието и децата в приемни и осиновителни семейства. На тези деца и техните родители е осигурен достъп до широк кръг програми в двата комплекса за ранно детско развитие в София и Пловдив.
През последните години фондацията инвестира във висококвалифицирани специалисти, за да изпълни програмата за подкрепа- от общо 95 души в екипа, 77 са професионалисти в социалната промяна, това са социални работници, психолози, специалисти ранно детско развитие, медицински сестри, детегледачи, фамилни терапевти, логопеди, фамилни консултанти, кинезитерапевти, специалисти ранна детска интервенция. 42% от нейните ресурси са насочени в превенция и семейна подкрепа.
Източник: Фондация „За нашите деца“